Завантаження...

Різаки для Сиру

Нож для сыра купить в Украине.

   Норвегія не особливо багата на винахідників. До XX століття в країні навіть не було патентного бюро, і Йохану Ваалеру, автору самого знаменитого норвезького винаходу - канцелярської скріпки - довелося патентувати його в Німеччині. Але в 1925 році, коли 36-річному столяру-мебляру Тору Б'єрклунду з Ліллехаммера прийшла в голову чудова ідея, патентне бюро в Норвегії вже з'явилося.
   Тор Б'єрклунд був прекрасним майстром своєї справи, а за характером - справжнім перфекціоністом. А ще він дуже любив сир. Тому, як свідчить легенда, Тор надзвичайно розлютився, коли одного разу літнім днем ​​через спекотну погоду, шматок твердого сиру став м'яким. Звичайно, в поганий настрій його призвів не сам цей факт, а те, що у нього не вийшло нарізати сир для канапок рівними тонкими скибочками.
   Ймовірно, саме тоді столяру прийшла в голову ідея пристрою, який різав би сир однаково рівно і тонко незалежно від консистенції. Він згадав про інструмент, який використовував кожен день, - звичайний рубанок. «Рубанок, - приблизно так міркував Б'єрклунд, - знімає рівну стружку майже однакової товщини і з соснових, і з дубових, і з букових дощок. Чому б не зробити рубанок, що знімає стружку ... з сиру?»
   Ідея виявилася плідною і не дуже складної в реалізації. Виготовивши кілька прототипів, Б'єрклунд переконався в її працездатності і 27 лютого 1925 року одержав патент на Osteh vel, що в перекладі з норвезької означає «ніж для різання сиру». Два роки по тому він заснував власну компанію для виробництва «рубанків» і зіткнувся з двома серйозними проблемами.
   Перша була цілком очікувана: через дуже просту конструкцію стали виникати численні контрафактні виробництва, так що за два роки винахідник зібрав понад сотню різних «піратських» підробок (що побічно свідчить про високу популярність винаходу). А ось друга проблема виявилася абсолютно несподіваною: це було практично відкрите протистояння з боку... виробників сиру!
   Хід думок сироварів був цілком зрозумілий. «Якщо будь-яка людина зможе порізати сир дуже тонкими скибочками, обсяги продажу сиру значно впадуть».
   Сировари розгорнули широку пропагандистську кампанію, що закликала відмовлятися від «рубанків» і використовувати звичайні ножі. Однак незабаром з'ясувалося, що обсяги продажу сирів не тільки не зменшилися, але навіть навпаки - зросли: тонкість скибочок давала можливість купувати сир навіть дуже бідним покупцям. В результаті, - ніж Б'єрклунда став надзвичайно популярним і серед багатих, і серед бідних, - з моменту заснування компанії було випущено більше 50 млн таких ножів.

Ніж для Сиру

Арт.: 9000

грн. 195.0
"Клинок" для виготовлення Ножа для Сиру. Метал : Нержавіюча сталь. Більше