Завантаження...

Збільшити

Сталь N690Co Boehler Uddeholm - 2,5 x 40 x 300 мм. (Термооброблена)


Ціна: грн. 720.0

Сталь N690Co Boehler Uddeholm - 2,5 x 300 мм. (Термооброблена)

Розміри: 2,5 х 40 х 300 мм.
Термообробка: Сталь пройшла повну термообробку по технології на первинну твердість, з низькотемпературним відпуском.

Твердість: 59-60 HRC.

 

Сталь N690Co виготовляється в Австрії, компанією Boehler Uddeholm (Edelstahl), у зв'язку з чим вона частіше зустрічається на ножах європейських виробників аніж американських та ін. Хімічний склад сталі схожий з 440С із приблизно такими ж частками Вуглецю, Хрому та Молібдену, але з додаванням Кобальту та Ванадію. Ці додаткові компоненти значно покращують властивості сплаву. N690Co має кращу корозійну стійкість, та гартується до більшої твердості ніж 440С.

Ріжучу кромку згідно багатьом порівнянням та дослідам тримає на одному рівні із 154-СМ та VG-10 (при однаковій твердості). Гостриться ж набагато легше ніж порівняні аналоги (десь на рівні AUS-8), при цьому має здатність до надзвичайно тонкої ріжучої кромки.

Домішки Ванадію використовуються для виробництва сплавів із дрібною однорідною гранулярною структурою, - чим пояснюється здатність клинків із N690Co до формування делікатної ріжучої кромки. 

Сталь має відмінні ріжучі властивості та добре протистоїть ударним та боковим навантаженням. Вважається хорошим вибором для виготовлення туристичних та кишенькових ножів. Використовується такими виробниками як Spyderco, Boker та ін.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Хімічний склад N690Co:

Вуглець (C) - 1.08%. Вуглець - найбільш важливий компонент сталі, він підвищує її міцність, надає металу хорошої твердості.
Хром (Cr) - 17.30%. Хром - сірувато-білий блискучий твердий метал. Хром впливає на характеристику загартовування сталі, надає сплаву антикорозійних якостей та підвищує його зносостійкість. Міститься в нержавіючійї сталі будь-якої марки.
Молібден (Mo) - 1.10%. Молібден - сріблясто-білий метал, застосовується для виготовлення спеціальних ташвидкоріжучих сталей. Молібден - твердоплавкий елемент, запобігає ламкісті та крихкісті клинка, надаючи йому необхідної жорсткості, робить його досить стійким до впливу високих температур.
Ванадій (V) - 0,10%. Ванадій - сірувато-білий блискучий метал з високим показником твердості. Застосовується при виробництві спеціальних видів сталі, в тому числі інструментальних. Він відповідає за пружність та підсилює властивості хрому, додає металу інертності до впливу агресивних хімічних середовищ.
Кобальт (Co) - 1,50%. Кобальт - сріблясто-білий, злегка жовтуватий метал з рожевим або синюватим відливом. Підвищує жаростійкість, покращує механічні властивості. Зі сплавів із застосуванням кобальту створюють обробний інструмент: свердла, різці, і. т.п.
Марганець (Mn) 0,40%. Марганець застосовується на стадії виплавки сталі. Здатний підвищувати твердість сталі. Зі сталей із значним вмістом марганцю виготовляють різні міцні речі - рейки, сейфи і т.д.
Кремній (Si) 0,40%. Кремній збільшує міцність і зносостійкість сталі. Як і марганець, він робить сталь більш стабільною і надійною.