Завантаження...

Збільшити

Dan's Whetstone Hard (150 x 48 x 20мм.) - (дерев'яна коробка)


Ціна: грн. 1300.0

Арканзаський природний точильний камінь високої якості -  Dans Whetstone Hard Arkansas.

Розміри: 150 х 48 х 20 мм.
Зернистість: Hard (1000 - 1200)
Виробництво: США -  Dan's Whetstone Company inc (Hard Arcansas).
Комплектація: Камінь, коробка із деревини.

В горах Вашіта (Ouachita Mountains), що простягаються зі сходу на захід від Хот-Спрінгс в Арканзасі до східної околиці штату Оклахома, зустрічаються залежі виключно чистих кварцевих порід, відомих під назвою новакулітової формації (Novaculite formation). Вік цього пласта, за оцінкою фахівців, перевищує 340 мільйонів років. Цей тип осадових порід отримав свою назву від латинського слова "Novacula", що означає камінь для точки бритв. Сорти новакулітів, які використовуються для технічних цілей, носять назву арканзасского точильного каменю (арканзасу) і являють собою рідкісний та найбільш тонкий із існуючих абразивних каменів.
Відомо, що проживаючі в цих місцях індіанці використовували тверді різновиди новакуліту для виготовлення інструментів і зброї. Є свідчення, що новакуліти були предметом торгівлі між племенами і розходилися на сотні, а можливо і тисячі миль від джерела видобутку.
Розробка і використання цього природного абразиву для заточки ножів та інструментів ведеться з початку 1800-их років. Кожен брусок випилюється вручну алмазної пилкою, шліфується, сортується і упаковується. Сьогодні вони поставляються в усі країни світу.

Новакуліт - це дуже компактна (компактна - означає дуже щільну упаковку кристалів в породі; у новакуліта щільність майже не відрізняється від щільності монокристалу кварцу, хоча в 1 куб. мм породи понад мільйон зерен) кварцева порода, майже цілком складається з кварцу. Технічні властивості природного арканзасского бруска обумовлені кристалічною структурою кожного індивідуального зерна кварцу, що становить більше 99 відсотків новакулітової породи. Наявність пустот і добре розвинені кристалічні грані збільшують шліфуючу здатність цього природного абразиву.
Відомі два основні класи точильного каменю: Твердий Арканзас (Hard Arkansas) і М'який Арканзас (Soft Arkansas) . Твердий Арканзас - дуже тонкозернистий, твердий і компактний, з раковинною поверхнею відколу. Колір новакуліту - зазвичай білий, але зустрічаються камені з синіми, рожевими, сірими до чорних, бурими або жовтими відтінками. Кольори і відтінки обумовлені присутністю домішок того чи іншого елементу (зазвичай заліза або марганцю), а також характером їх сполук. М'який Арканзас нагадує неглазурований фарфор і має приблизно той же склад, що і твердий. Це відносно менш компактний камінь, що обумовлено більш високою пористістю і, як наслідок , меншою щільністю.