Завантаження...

Х12МФ

Штампова* легована сталь Х12МФ окрім стандартних домішок у своєму складі містить спеціально вводимі в певних кількостях елементи, які формують необхідні властивості матеріалу. Такі елементи називають легуючими. Легуючі добавки можуть підвищувати корозійну стійкість і міцність сталі, знизити її крихкість. Найчастіше в якості легуючих елементів використовують нікель, хром, ванадій та інші. За рахунок своїх відмінних ріжучих якостей сталь має велику популярність серед мисливців. Вона відмінно тримає ріжучу кромку. При правильній термічній обробці не кришиться і не сколюється. Твердість ріжучої кромки ножів становить 59-60 HRC. Майже не схильна до корозії, але при попаданні в лужне або кисле середовище на клинку можуть з'явитися темні плями або сталь може покритися ржавим нальотом. Найчастіше таке явище може виникнути в тому випадку, коли, наприклад, порізавши м'ясо або який-небудь інший продукт, Ви кладете ніж у піхви і забуваєте про нього.

Сталь Х12МФ має столітню історію та незважаючи на такий значний вік, вона як і раніше залишається однією з найпопулярніших штампових сталей в світі. Вона широко представлена ​​на вітчизняному ножовому ринку.

Така популярність сталі анітрохи не випадкова, адже Х12МФ оддночасно володіє такими важливими характеристиками, як корозійна стійкість, пристойна механічні властивості та хороша стійкість РК (ріжучої кромки). Вона досить технологічна і за наявності мінімальних навиків здатна набути високих показників, тому цілком виправдано може конкурувати з сучасними подібними сталями.

Сталь Х12МФ за своїм хімічним складом дещо відрізняється від імпортних аналогів, в яких може міститися більша кількість ванадію або молібдену, але, зрештою, це не надає їм істотних переваг по показникам.

В якості основних легуючих елементів для сталі марки Х12МФ використовуються хром і вуглець. Завдяки цьому вона містить значну кількість твердих карбідів. Велика кількість твердих карбідів забезпечує високу зносостійкість, але погіршує механічні властивості, які в малих перетинах (товщинах) все одно залишаються досить високими.

Хімічний склад Х12МФ: C - 1,45-1,65; Si - 0,15-0,40; Mn - 0,15-0,35; Cr - 11,0-12,5; V - 0,15-0,30; S - < 0,030; P - < 0,030; Ni - < 0,035; Мо - 0,40-0,60.

Твердість  по Роквеллу після термообробки: 59 HRC; - оптимальна для виготовлення клинка для ножа.

* Штампові сталі - це сталі, що застосовуються для виготовлення інструментів, необхідних для обробки металів тисненням, таких як штампи, ролики, валики, пуансони і т. д. Свою назву отримали від типу використання інструменту.


Кована полоса для Клинка - Х12МФ (32x250mm)
грн. 435.0
Кована заготовка для виготовлення Клинка зі сталі Х12МФ. Сталь Х12МФ - Штампова сталь . Пройшла повну термообробку по технології на первинну... Більше

Кована полоса для Клинка - Х12МФ (40x220mm)
грн. 455.0
Кована заготовка для виготовлення Клинка зі сталі Х12МФ. Сталь Х12МФ - Штампова сталь . Пройшла повну термообробку по технології на первинну... Більше